Volno časové aktivity v Čeladné a okolí. Kam vyrazit?

Máte v plánu dovolenou v Čeladné? Tak to děláte dobře. Čeladná žije! A my si teď ukážeme, co vše můžete dělat ve svém volném čase v této krásné obci v srdci Beskyd.

Golfový resort

Jste milovníci tohoto skotského sportu (golfu)? Pak je golfový resort v Čeladné právě pro vás. Od roku 2001 je v provozu tento golfový areál splňující i evropská měřítka. Díky kvalitní práci se stal proslulým se špičkovou pověstí. Je vhodný jak pro profesionální golfisty, tak i pro začátečníky, kteří si zde mohou tento sport vyzkoušet i vůbec poprvé díky instruktorům a tréninkovým drahám.

V tomto rezortu navíc najdete i výtečnou restauraci, koňské stáje a mnoho dalšího. Tyto zařízení využívají i místní obyvatelé a i tímto zapadá golfový areál do malebného prostředí Beskyd.

Beskydské rehabilitační centrum

Do lázní se jezdí léčit lidé z celé České republiky. Jedná se o komplex, který zaměstnává na 240 místních pracovníků a jedná se tak o jedny z největších lázní v Česku. V roce 2007 získal tento areál svou novou dominantu. Jedná se o Apartmánový dům Lara s wellness centrem, který lpí na špičkové kvalitě svého wellness centra.

Nové centrum obce

Před rokem 2000 stála v centru obce pouze stará textilní továrna, která se již řadu let nepoužívala a chátrala. Zastupitelé obce se rozhodli investovat a vybudovat nové náměstí, které si vzalo inspiraci v horských švýcarských městech. Díky tomu vznikla nová dominanta města a to je náměstí s obchody, restauracemi, kancelářemi, ale také i byty. Jedná se o skvělý mix užitku a zábavy, který by potřebovala většina českých měst, která je zatížena ve svém středu starou nevyužívanou továrnou tak zvaným brownfieldem, který se snaží rekonstruovat.

Okolní příroda

Obec Čeladná se nachází ve středu krásných českých hor – Beskyd. Proto láká mnoho návštěvníků nejen v zimě na pořádné lyžování, ale také v létě. V létě se jedná především o procházky na nedaleké vrcholy – Lysou Horu, Radhošť, Pustevny apod.

V zimě je v okolí mnoho areálů, které jsou známy svými kvalitními sjezdovkami a běžkařskými drahami. Pro příklad můžeme uvést ještě jedno právě Pustevny, kde můžete vyrazit na skvělou horskou procházku v létě a běžkařskou trasu v zimě.

Atrakce v okolí

Valašské muzeum v přírodě

V nedalekém Rožnově pod Radhoštěm nachází krásná historická stavení, která jsou součástí známého rožnovského skanzenu. V tomto muzeu se odehrává bohatý program po celý rok. Vy tak můžete i s dětmi poznat život našich předků právě v této oblasti Valašska.

Lední hokej na Vsetíně

Pokud máte v plánu vyrazit do Čeladné od podzimu do jara, může se stát, že se na legendárním vsetínském Lapači bude odehrávat zajímavý hokejový zápas. Právě Lapač je jeden z nejznámějších zimních stadionů v ČR, který je vyhlášený svými bouřlivými fanoušky. Pokud chcete zažít pořádnou hokejovou atmosféru, pak zde rozhodně zamiřte i vy.

Atmosféra Ostravy

Nedaleko od Čeladné se nechází Ostrava. Pokud jedete z daleka a nemáte jinak možnost se do Ostravy podívat, tak jen směle do toho.