Máte v plánu navštívit naši krásnou obec Čeladná? Tak to jste na správném místě. Na našem portálu Farskeluky.cz jsme pro vás připravili obsáhlý informační zdroj, ve kterém najdete vše podstatné.

Pro přiblížení historie tohoto portálu jsme přizvali k rozhovoru jeho zakladatele.

Proč a jak portál Farskeluky.cz vznikl?

Web Farskeluky.cz vznikl jako studentský projekt na místní škole, kde jsme se s kamarádem domluvili, že bychom rádi představili uživatelům internetu bohaté kulturní, společenské, architektonické dění v naši krásné obci nazvané Čeladná. Díky tomu jsme chtěli přilákat více návštěvníků nejen v hlavním zimním období, ale také v létě.

Ihned jsme zaregistrovali doménu, spustili základní design a ihned jsme začali přidávat nové informace o tom, co se zde aktuálně děje. Měli jsme štěstí, že několik článků ze začátku nasdílelo na své sociální sítě mnoho lidí. Díky tomu jsme se téměř ihned po spuštění dostali do podvědomí lidí a častěji tak šířili nově publikované články.

Co vše na portále najdeme?

Program v obci Čeladná je opravdu pestrý. Dozvíte se zde tedy vše o kulturních akcích, událostech v místních areálech, ale nejen to. Máme zde seznam restaurací včetně aktuálních menu, možnosti zábavy včetně seznamu okolních akvaparků.

Kdo financuje provoz webu?

Náš portál je nízkonákladový. Dodnes ho píšeme ve dvou lidech. Proto nepotřebujeme žádné velké sponzory a investory. Jediné jeho příjmy jsou z reklamy, kterou vidíte zde na webu a občas se zde ozve nějaký organizátor akce s přáním o intenzivnější propagaci jeho akce, či podniku. Rádi vyhovíme. Většina peněz je použita na provoz tohoto webu. Zisk má opravdu minimální.

Vydáváte i tištěný magazín?

Ne, tímto směrem jsme již od začátku určitě nechtěli jít. S tištěným médiem je výrazně více práce a především nákladů, které musíte do tisku, distribuce apod. nejprve vložit. Online magazín má minimální vstupní náklady a nejdůležitější obsah jsme tvořili vlastnoručně.

Ani do budoucna nemáme v plánu pouštět se do tištěných novin. Opravdu zůstaneme co nejdéle online.

Používáte k propagaci i placenou reklamu?

To opravdu nikoliv. Na toto nemáme v rozpočtu peníze. Veškerá návštěvnost je díky sdílení příspěvků našich uživatelů. Máme také odběratele novinek, kterým pravidelně posíláme upozornění na nový článek. Ti pak sdílí náš obsah a díky tomu se dostává k dalším čtenářům. Za sdílení jim opravdu moc děkujeme.

Jaký je váš plán do budoucna?

Rozhodně udržet současnou informační kvalitu. Něco začít je super, ale složitější je to udržet v chodu tak, aby čtenáři vždy našli to, co hledali.